Wakacje nad polskim morzem czy za granicą?

Posted by

Wakacje to czasu urlopu i wypoczynku. Najczęściej Polacy wyjeżdżają nad morze, choć w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także góry i jeziora. Wiele osób jeździ wyłącznie nad polskie morze, a inni wolą podróże zagraniczne. Gdzie najczęściej wyjeżdżają Polacy?

Wakacje nad polskim morzem


Polskie wybrzeże jest dość długie i jest wiele miejscowości, które można odwiedzić nie tylko w wakacje, ale także i zimową porą. W sezonie ciężko jest znaleźć wolny nocleg na ostatnią chwilę, a więc Bałtyk przyciąga turystów z całego kraju, a także i zza granicy. Można pojechać do mniejszej miejscowości bądź do większego miasta. Miejscowości nadmorskie oferują wiele atrakcji dla każdego. Dzieciaki oczywiście mogą spędzić cały dzień na plaży, budując zamki z piasku. W gorszą pogodę można wybrać się na spacer lub do parku wodnego. Liczne atrakcje, pyszne jedzenie, świeża rybka oraz kluby na plaży przyciągają nie tylko w wakacje, ale także poza sezonem. Od paru lat wielu Polaków spędza święta, majówkę czy ferie zimowe nad morzem.

Podróże zagraniczne – najatrakcyjniejsze kierunki


Polskie morze jest piękne, ale coraz więcej osób wybiera zagranicę na wyjazd wakacyjny. Głównym powodem jest pogoda, która w Polsce czasami płata figle. Wyjeżdżając do Włoch czy Grecji, takich problemów nie ma. Dodatkowo biura podróży oferują atrakcyjne warunki cenowe, co jeszcze bardziej zachęca do wyjazdu za granicę. A gdzie najczęściej wyjeżdżają Polacy na wakacje? Dużą popularnością cieszy się Egipt, Grecja, Bułgaria i Chorwacja. Wiele osób jeździ do Hiszpanii, Włoch i Tunezji. Także dalsze zakątki świata stają się coraz popularniejsze. Polaków można spotkać na Sri Lance czy w Meksyku.

Wakacje all inclusive


Wyjazd wakacyjny ma być odpoczynkiem od pracy i szkoły, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wakacje all inclusive. Podczas takiego wyjazdu nie trzeba się przejmować niczym, jedynie co trzeba, to świetnie się bawić. Taki wyjazd nie musi być również drogi, gdyż wiele biur podróży i hoteli oferuje atrakcyjne zniżki i rabaty.