Gdzie pojechać na wakacje zagraniczne?

Posted by

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd zagranicę w wakacje. Zdecydowana większość jeździ do ciepłych krajów europejskich. A jakie kraje cieszą się największą popularnością?

Podróże zagraniczne – dlaczego są tak popularne?

Polska jest pięknym krajem, który przyciąga turystów z zagranicy. Tak samo Polacy chętnie odwiedzają inne państwa, aby zobaczyć coś nowego, zjeść regionalne przysmaki czy poznać nieco kulturę mieszkańców. Podróże zagraniczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością, a przyczyniły się do tego między innymi tanie bilety lotnicze. Dodatkowo w wielu krajach można liczyć na podobne ceny, jak w Polsce, co jeszcze bardziej zachęca do podróżowania po świecie.

Najatrakcyjniejsze kraje europejskie na wakacje


Europa jest piękna i bardzo różnorodna, co powoduje, że wiele osób przemierza kontynent wzdłuż i wszerz. Jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy, to oczywiście najczęściej odwiedzana jest Grecja, Hiszpania i Włochy. W każdym z tych państw można liczyć na wysokie temperatury latem, słońce oraz ciepłe morze. Dodatkowo jest wiele atrakcji, które ciężko jest zobaczyć podczas jednego wyjazdu. Zarówno Grecja, jak i Włochy czy Hiszpania oferują także przepyszne jedzenie. W Grecji można spróbować oliwek prosto z drzewa, we Włoszech zjeść pizzę lub pastę, a w Hiszpanii paellę. Oprócz tych krajów dużym zainteresowaniem cieszy się także Bułgaria i Chorwacja. Są to państwa, w których są dość niskie ceny, co zachęca wielu urlopowiczów do przyjazdu. Dodatkowo oczywiście atrakcje, restauracje, bary na plaży i piękna pogoda są gwarancją udanego urlopu.

Dlaczego warto wyjechać za granicę na wakacje?


Wakacje nad polskim morzem niestety od paru lat są dość kosztowne. Zarówno ceny noclegów, jak i jedzenia są dość wysokie, a dodatkowo nie zawsze można trafić na ładną pogodę, dlatego też wiele osób decyduje się na wyjazd zagraniczny. Wyjeżdżając do ciepłych krajów, można wydać podobną kwotę, co w Polsce, a dodatkowo przeżyć coś innego. Szczególnie pogoda jest największym wyznacznikiem, który sprawia, że zagraniczne podróże są atrakcyjniejsze niż urlop w Polsce.