Jakie metale można sprzedać w skupie złomu?

Posted by

Ze złomem tak na dobrą sprawę do czynienia ma każdy na co dzień. Są jednak sytuacje, które wymagają zatrudnienia fachowców, którzy zajmą się rozbiórką konstrukcji stalowych czy uprzątną teren przed rozpoczęciem budowy. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie skup złomu.

Jakie usługi świadczą skupy złomu?


Skup złomu jest miejscem, w którym można sprzedać różnego rodzaju odpady metalowe. Mogą one pochodzić z produkcji czy demontażu konstrukcji. Na miejscu dokonuje się ważenia przywiezionego złomu i wypłacana jest należna kwota za daną ilość. Należy pamiętać, że cena zależna jest od rodzaju złomu. Kolejnym krokiem jest segregacja przywiezionych materiałów, ich przetworzenie i sprzedaż. Oddając złom w takie miejsce, można nie tylko zarobić, ale także mieć pewność, że zyska on drugie życie. Do skupu mogą przyjechać zarówno klienci indywidualni, jak i prywatni przedsiębiorcy czy różnego rodzaju instytucje.

Jak wybrać najlepszy skup złomu?


Na terenie każdej miejscowości znajduje się najczęściej kilka miejsc skupujących złom. Z tego względu warto przemyśleć dokładnie decyzję o wyborze konkretnego punktu. Czym się kierować? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę:

  • cenę
  • uczciwą wycenę
  • termin zapłaty za złom
  • możliwość sprzedaży każdej ilości złomu
  • usługę pomocy podczas rozbiórki czy przy sprzątaniu terenu
  • opcję odebrania złomu od klienta.
    Czasami warto pojechać nieco dalej do innego punktu, w którym będzie można uzyskać lepszą cenę i warunki współpracy.

Na skupie możecie również posegregować śmierci o czym więcej na http://miliomet.pl/segregacja-zlomu/

Co można sprzedać w punkcie skupu?


Najpopularniejszym złomem przyjmowanym w skupie jest złom żeliwny i stalowy. Należy pamiętać, że wszystkie elementy powinny być czyste i wolne od piasku, oleju czy betonu. Jeśli któryś z elementów może zostać poddany recyklingowi, to należy go oddzielić od konstrukcji. Skup złomu przyjmuje również metale kolorowe, które nie są wykonane z żelaza. Najwięcej tego typu produktów znajduje się w gospodarstwach domowych. Są to na przykład puszki po piwie aluminiowe czy miedź, która znajduje się w wielu naczyniach kuchennych lub elektronice.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *