Dlaczego warto postawić na zieloną japońską herbatę w celu poprawienia zdrowia?

Posted by

Herbaty odgrywają w Japonii ważną rolę i uczestniczą w wielu rytuałach towarzyskich. Sprawdzają się przy witaniu gości lub poznawaniu kontrahentów biznesowych. Jakościowe japońskie zielone herbaty weszły z dużym sukcesem na rynek europejski, w tym do Polski i cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród koneserów, ale nawet osób, które cały czas odkrywają nowe smaki.

Czym wyróżnia się japońska zielona herbata na tle innych mieszanek?

Japońska zielona herbata to napój rozgrzewający, dobrze wpływający na metabolizm i napar skutecznie walczący z wolnymi rodnikami. Nie bez powodu Japończycy to naród długowieczny. Japonia słynie z wielu aktywności na świeżym powietrzu, z diety opartej na owocach morza i właśnie z unikalnych herbat zielonych przydatnych w długoterminowej regeneracji organizmu zgodnie z zasadami zachowania równowagi. Japońska zielona herbata wpływa pozytywnie na funkcje mózgu i układ nerwowy. Nie rozwiąże poważnych chorób, ale ograniczy ich powstawanie, więc zaleca się picie naparu od pełnoletności ze względu na skromny udział kofeiny. W japońskich zielonych herbatach występuje wiele egzotycznych związków standardowo niedostępnych w mieszankach europejskich, więc osoby, które dopiero próbują nowych naparów zyskują najwięcej. Kofeina w zielonej herbacie pobudza bardzo delikatnie i nie wywołuje skutków ubocznych ze względu na umiarkowane nasycenie. To zatem rozwiązanie uniwersalne dla ludzi chcących zrezygnować z mocnej kawy na rzecz czegoś równie skutecznego, ale zdecydowanie zdrowszego.

Kto jeszcze skorzysta na piciu zielonej herbaty?

Lista składników występujących w japońskiej zielonej herbacie wpływa pozytywnie na rozwój aktywnych fizycznie osób. Kofeina oraz przeciwutleniacze pomagają w rozbudowaniu sylwetki i wpływają dobrze na nastrój i przyśpieszenie regeneracji. Niektórzy zawodnicy piją w trakcie treningu herbaty zamiast zwykłej wody. To dobra praktyka przy sporych upałach. Cieplejszy napój na siłowni daje uczucie delikatnego schłodzenia i pogłębia zadowolenie z wykonywanych ćwiczeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *