Podróże zagraniczne czy krajowe? Co preferują Polacy?

Posted by

Od wielu lat widać duże zainteresowanie podróżami. Zarówno podróże zagraniczne, jak i krajowe cieszą się popularnością. Polacy wyjeżdżają, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. A jakie kierunki są najczęściej wybierane?

Podróże krajowe czy zagraniczne?


Ciężko jest ocenić, czy częściej Polacy wyjeżdżają za granicę, czy zwiedzają Polskę. Są osoby, które nie lubią ruszać się poza granice kraju i zwiedzają wzdłuż i wszerz wszystkie zakątki Polski. Inni wolą polecieć samolotem gdzieś dalej, aby zobaczyć coś nowego i poznać inną kulturę. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku podczas wyjazdu można wiele przeżyć. Jedni preferują ciepłe kraje, a inni wolą chodzić po polskich górach. Są osoby, które wakacje spędzają, leżąc na plaży, a inni wolą aktywny wypoczynek. Każdy jest inny i lubi coś innego, a wycieczki są tak ciekawe, że ktokolwiek bez wyjątku znajdzie dla siebie najlepszą formę podróżowania.

Podróże samochodem, samolotem, a może stopem?


Wyjazdy zagraniczne najczęściej kojarzą się z samolotem. Jest to najczęściej wybierany środek transportu w przypadku podróży zagranicznych. Oczywiście do bliżej położonych krajów można również dojechać samochodem, co także wiele osób preferuje. Jest też liczna grupa osób, dla których podróż to wyzwanie i przygoda i nie wyobrażają sobie innej alternatywy, jak podróż stopem. Taka forma jest wybierana coraz chętniej nie tylko przez młode osoby, ale także i te nieco starsze. Należy jednak zdać sobie sprawę, że nie jest to odpowiednie dla każdego. Jest to również trochę niebezpieczne, dlatego taką opcję powinny wybrać osoby podróżujące w parach.

Góry, morze i jeziora – podróże małe i duże


Podróże zagraniczne kojarzą się najczęściej z urlopem. Jednak nie zawsze tak jest. Można na weekend polecieć do Rzymu, zjeść pyszną pizzę, zobaczyć Koloseum i wrócić do domu. Także wypad w polskie góry może przynieść wiele radości i atrakcji. W kraju i na świecie jest tyle pięknych miejsc, że warto podróżować przy każdej okazji, nawet gdy ma się tylko dwa dni wolnego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *