Jaką kostkę brukową wybrać?

Posted by

Kostka brukowa to popularny materiał, mający zastosowanie na podjazdach, ścieżkach prowadzących do domu, ogrodu, a także obok tarasu i przy innych elementach, znajdujących się obok posiadłości. Dlatego warto wiedzieć, jaką kostkę brukową wybrać i czym kierować się w czasie zakupów.

Jak wybrać odpowiedni kolor kostki brukowej?

Pierwszą kwestią na jaką warto zwrócić uwagę w czasie zakupu kostki brukowej jest kolor, który powinien pasować do reszty obiektów znajdujących się na posesji, w tym do koloru elewacji budynku, dachu i innych elementów, znajdujących się obok domu. Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie.

Jak wybrać wielkość kostki brukowej?

Rozmiar kostki brukowej to kolejna kwestia, którą należy przeanalizować przed wyborem konkretnego modelu kostki. Oprócz osobistych preferencji warto też wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni obok domu. Duża powierzchnia pozwala, bowiem na wybór większej kostki brukowej i zaprojektowanie ciekawych, graficznych wzorów, które urozmaicają przestrzeń. Z kolei właściciele niewielkich podjazdów powinni raczej decydować się na jednolitą kostkę brukową w niewielkich wymiarach. Eksperci wskazują, że na niewielkich powierzchniach najlepiej sprawdza się mała kostka brukowa w jednym lub maksymalnie dwóch różnych kolorach, z czego jeden powinien być dominujący, a drugi pełnić tylko funkcję dopełniającą.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas wyboru kostki brukowej?

Przed zakupem kostki brukowej warto zwrócić uwagę również na takie cechy jak:

  • Ponadczasowość, czyli unikalne wzornictwo, które będzie atrakcyjne i modne mimo upływu czasu. Warto o tym pamiętać, ponieważ zakup kostki brukowej na ogół jest inwestycją na wiele lat;
  • Prawidłowy montaż kostki brukowej, który pozwala korzystać z niej przez wiele lat i zachować ją w nienagannym stanie. Dlatego zawsze warto powierzać układanie kostki brukowej fachowcom;
  • Rodzaj nawierzchni, ponieważ ma to kluczowe znaczenie nie tylko w zakresie walorów estetycznych, ale także właściwości technicznych kostki, takich jak grubość i wielkość. Kostkę brukowa powinno się zawsze wybierać biorąc pod uwagę natężenie ruchu jaki będzie się po niej odbywał.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *