Jak wygląda proces leczenia w klinice psychiatrycznej?

Posted by

Wiele osób zmagających się z problemami natury psychicznej potrzebuje kompleksowej opieki, aby szybko i skutecznie zredukować objawy choroby lub zaburzeń i podnieść komfort życia codziennego. Taką możliwość stwarzają zarówno prywatne, jak i państwowe kliniki psychiatryczne.

Jak wygląda proces leczenia w klinice psychiatrycznej?

Ze względu na złe skojarzenia często wizyta w klinice psychiatrycznej jest niestety odkładana w czasie. Jednak warunki panujące w tego typu placówkach są coraz lepsze, a możliwości diagnozy i zakresu terapii bardzo szerokie. Warto pamiętać również o tym, że leczenie w klinice psychiatrycznej może odbywać się zarówno na oddziałach zamkniętych, jak i na oddziałach dziennych, które są przeznaczone dla osób z mniej nasilonymi objawami. Oprócz standardowej terapii psychologicznej i farmakologicznej, psychiatra może zlecić terapię poprzez muzykę, rysunek czy aktywność fizyczną.

Jak wygląda przyjęcie do kliniki psychiatrycznej?

Do kliniki psychiatrycznej pacjenci przyjmowani są w trybie planowym oraz w trybie nagłym. W trybie planowym zazwyczaj przyjmuje się osoby posiadające skierowanie, w celu wykonania diagnostyki lub w przypadku rozpoczęcia leczenia farmakologicznego, które może wymagać stałej obserwacji. Z kolei w trybie nagłym przyjmowane są głównie osoby, u których objawy choroby są bardzo nasilone i które mogą stwarzać zagrożenie dla siebie lub innych osób.

Jakie schorzenia powinno leczyć się w klinice psychiatrycznej?

Klinika psychiatryczna, która dysponuje zarówno zamkniętym, jak i otwartym oddziałem daje możliwość leczenia wielu chorób i zaburzeń psychologicznych. Najczęściej są to:

  • zaburzenia osobowości;
  • zaburzenia nastroju;
  • zaburzenia odżywania;
  • depresja i choroba afektywna dwubiegunowa;
  • schizofrenia;
  • upośledzenie umysłowe.
    Warto pamiętać o tym, że obecnie psychiatria daje bardzo wiele możliwości, a w klinice można szukać również pomocy w przypadku tak zwanych nieokreślonych zaburzeń psychicznych czy niskiego komfortu życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *