Czym są silniki JCB?

Posted by

JCB jest brytyjskim przedsiębiorstwem przemysłowym, które zajmuje się produkcją maszyn rolniczych i budowlanych oraz agregatów prądotwórczych. Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1945, a już w 1953 roku została skonstruowana pierwsza na świecie koparko-ładowarka. Firmie JCB zawdzięcza się również produkcję pierwszego silnika wysokoprężnego, 4-cylindrowego.

Czym charakteryzują się ładowarki JCB?

Ładowarki są szczególnymi urządzeniami, które potrzebne są przy wielu pracach budowlanych. Umożliwiają one wykonywanie zadań, które są niezbędne do realizacji założonego projektu. Na rynku można znaleźć różne ładowarki, natomiast jeżeli zależy przedsiębiorcy na wysokiej efektywności, należy wybrać tą odpowiednią, która będzie niezawodna. Jednymi z takich ładowarek, są ładowarki, które pochodzą z fabryk przedsiębiorstwa JBC.

Firma JBC produkuje bardzo dużą ilość modeli koparko-ładowarek. Są to takie modele jak:

  • 4CX
  • 3CX
  • 2CX
  • 1CX
    Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i będzie nadawał się na inny rodzaj pracy. Koparko-ładowarki skonstruowane są w taki sposób, aby nie traciły swojej zwrotności. Muszą być również łatwe w manewrowaniu, aby dokładnie można było wykonać prace budowlane.

Kiedy powstała pierwsza koparka napędzana silnikiem wodorowym?

Firma JBC od wielu lat zajmuje się produkcją maszyn rolniczych oraz budowlanych. Wszystkie części do silników JCB są najwyższej jakości, dlatego też najlepiej sprawdzają się w wyżej wymienionych kwestiach. Pierwsza koparka napędzana silnikiem spalinowym na wodór została zaprezentowana na paradzie w Londynie z okazji 70-lecia rządów królowej. Maszyna została opracowana w ścisłej tajemnicy przez firmę JCB, a parada była je pierwszym publicznym pokazem.

Czy przedsiębiorstwo JCB planuje całkowicie przejść na maszyny zasilane wodorem?

Należy wspomnieć, że firma JCB jest liderem w dążeniu do osiągnięcia zerowej emisji do 2050 roku i ma w testach szereg prototypowych maszyn zasilanych wodorem. Firma JCB zainwestowała 100 milionów funtów w projekt, aby wyprodukować superwydajne silniki wodorowe, a nad ich pełnym rozwojem pracuje zespół złożony z ponad 100 inżynierów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *