Czy trening EMS może przełożyć się na lepsze wyniki w sporcie?

Posted by

Aktywność fizyczna to strefa coraz bardziej problematyczna u wielu osób ze względu na dominację siedzącego trybu życia. Standardowy trening aerobowy połączony z siłowym zajmuje najczęściej wiele czasu, u niektórych amatorów nawet do 3-4 godzin każdego dnia. Skąd wygospodarować tyle czasu, a może lepsze podejście to wybór podobnie efektywnej alternatywy? Z pomocą przychodzi trening EMS i warto się chwilę przy nim zatrzymać.

Z czym wiąże się trening EMS i czy to dobra opcja dla każdego?

Trening EMS wiąże się z elektrostymulacją mięśni, a przy tym ze znacznie szybszym spalaniem i dochodzeniem do formy, nawet po poważniejszych kontuzjach. Niektórych grup nie trzeba bardzo mocno angażować, a wystarczy jedynie drobny wysiłek z elektrostymulacją, aby uzyskać ciekawe wyniki. Najczęściej trening EMS odbywa się w niewielkich grupach, przy wsparciu wyspecjalizowanego trenera.

O jakich najważniejszych zaletach można powiedzieć w przypadku treningu z elektrostymulacją?

  • znaczące skrócenie czasu wymaganego na trening i to nawet o 60-70% w porównaniu do metod klasycznych,
                  
  • szybka redukcja tkanki tłuszczowej, bez skutków ubocznych, ale uzależniona od budowy ciała i systematyczności,
                  
  • elektrostymulacja bardzo dobrze wyrównuje braki w umięśnieniu i sprawdza się po wystąpieniu poważniejszych kontuzji. Dzięki takiemu rodzajowi treningu zawodnik pozostaje cały czas w formie i może przyśpieszyć regenerację,
                  
  • wielu klientów siłowni wyspecjalizowanych w treningu EMS chwali ograniczenie bólu kręgosłupa oraz barków.               

Dlaczego warto wykorzystać potencjał nowoczesnych technik treningowych?

Oczywiście trening EMS nie wykona całej pracy za człowieka, ale też wymaga zaangażowania, dobrego planu, sprawdzania wyników, utrzymania długoterminowej diety. Elektrostymulacja mięśni łączy w sobie zalety treningu siłowego, częściowo aerobowego i pewnego standardu rehabilitacyjnego. To dobra metoda dla początkujących, albo osób, które wracają po długiej przerwie do regularnych treningów. Wiele sieci siłowni przechodzi stopniowo na metodę treningu EMS z bardzo dobrym skutkiem i warto to wykorzystać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *