Co powinieneś wiedzieć o batmanie?

Posted by

W 1939 roku na łamach Detective Comics #27 pojawia się pierwszy raz historia o Batmanie. Było to wynikiem śledzenia rynku i jego zapotrzebowania przez wydawnictwo National Public. Uznali oni wtedy, że kolejna historia o nowym superbohaterze doskonale się sprzeda. Należy przyznać, że wydawnictwo nie myliło się. Dziś Batman jest główną z postaci DC Comics oraz filmów, które zna już chyba każdy na świecie.

Jaka jest historia bohatera DC Comics?

W skrócie mówiąc Batman, jest osieroconym miliarderem, którego rodzice zginęli w trakcie napadu w jednym z ciemnych zaułków miasta Gotham. Jak można się domyślić, młody chłopak – Bruce Wayne postanowił zemścić się na osobach, które zamordowały jego rodziców. W wieku 14 lat chłopak udał się w bardzo długą podróż, której celem było przygotowanie się do wyżej wspomnianej zemsty. Uczył się tam zarówno kryminologii, jak i praktycznie wszystkich znanych stylów walki.

Jak przedstawiona jest historia bohatera w filmie?

Film Christophera Nolana – „Batman Początek”, ukazuje bardzo ciekawą genezę Batmana. W filmie Bruce Wayne stworzył sekretną bazę Batmana, która została ulokowana w ogromnej jaskini usytuowanej pod rezydencją jego rodziców. W walce z przestępczością pomagał mu wierny lokaj Alfred, ale i również komisarz lokalnej policji oraz Robin.

Jakie wyposażenie ma bohater?

Akcesoria, które miał Batman zmieniały się z biegiem lat, różniły się również od tego, czy mowa była o komiksie, filmie czy serialu animowanym. Generalnie od początku Batman używał broni palnej i zabijał swoich wrogów, natomiast od 1940 roku postanowiono wprowadzić kodeks moralny, który zakazywał mu zabijać. Od 1940 roku Batman zaczął używać bardziej zaawansowanych technologicznie gadżetów, takich jak:

  • pas z wyposażeniem – w jego skład wchodziły między innymi granaty dymne i gazowe, kajdanki, laser, pluskwy oraz batarangi
  • kostium Batmana – miał on przede wszystkim ukrywać tożsamość Bruca Wayne’a, ale wraz z jego rozwojem rozszerzane były jego możliwości. Sama maska miała gadżety, takie jak noktowizor czy termowizor oraz zamontowane urządzenie, które służyło do kontaktu. Dodatkowo kostium był kuloodporny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *