Na czym polega obsługa prawna?

Posted by

Jeśli jesteś przedsiębiorcą to z pewnością wiesz, ile masz obowiązków związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Często okazuje się, że niezbędna jest pomoc prawników.

Czym jest obsługa prawna?


W tym artykule wyjaśnimy, czym jest obsługa prawna, a także podpowiemy, co wchodzi w jej zakres. Dzięki temu dowiesz się, czy opłaca się z niej korzystać. Warto mieć świadomość, że obsługa prawna to stała współpraca z kancelarią prawną. Firma powierza swoje sprawy związane z przepisami prawnymi oraz podatkami wyspecjalizowanej kancelarii. Gdy zajdzie taka potrzeba to współpraca opiera się na pomocy prawników. Na jednorazowe zlecenia często decydują się mniejsze firmy. Szczególnie skomplikowane jest prawo pracy, dlatego warto znaleźć doświadczonego radcę prawnego.

Pomoc prawnika


Prawnik musi się zapoznać z problemami firmy, jej możliwościami oraz działalnością. Dzięki temu może lepiej pomagać w naprawdę istotnych sprawach. Bez wątpienia działaniem outsourcingowym jest zlecenie bieżącej obsługi prawnej kancelarii. Najczęściej z tego rozwiązania korzystają przedsiębiorcy. Prawnik może:

  • przygotować umowę lub statut spółki
  • przygotować pisma procesowe
  • reprezentować klienta w sądzie
  • pomóc przy rozliczeniu podatków

Audyt prawny


Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomoc prawną w zakresie audytów prawnych również obejmuje bieżąca obsługa prawna. Obsługa prawna to również reprezentacja przedsiębiorcy w sporach z klientami oraz kontrahentami. Prawnik zadba o to, żeby wszystkie umowy były zgodne z przepisami prawa. Interes naszego przedsiębiorstwa zabezpieczamy dzięki wsparciu kancelarii. Audyt prawny to proces, który prowadzi do sprawdzenia stanu prawnego danego przedsiębiorstwa. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wykryć nieprawidłowości i usprawnić procesy dotyczące powadzenia działalności. Koszty obsługi prawnej mogą się różnić w zależności od miejsca i renomy kancelarii. Z reguły stosuje się wynagrodzenie ryczałtowe, które polega na stałej miesięcznej opłacie. Nie ma przy tym znaczenia częstotliwość korzystania z prawniczych usług.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *